Yükleniyor...

Güzellik

Ortopedi ve travmatoloji geniş yaş grubuna hizmet eder

Ortopedinin çok geniş bir alanı kapsadığını belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Burçin Karslı, “Travma, çocuk ortopedisi, spor-omurga-el ve tümör cerrahisi ortopedi ve travmatolojinin alt dallarındandır” dedi. Doç. Dr. Karslı, sağlıklı bir kas iskelet sistemi için doğru beslenme ve egzersizin önemine dikkat çekti.

En güncel tedavileri uyguluyorum

Gaziantep’in hatta bölgenin sayılı kadın cerrahlarından olan Opr. Dr. Ayfer Şen Acar ile özellikle meme ve anal bölge hastalıklarının tedavi yöntemlerini konuştuk. Kolon ve kanser cerrahisi alanında kendini geliştirdiğini ifade eden Opr. Dr. Acar, meme ve anal bölge hastalıklarında özellikle ‘mahremiyet’ gerekçesiyle kendisine başvuran hastalara da en güncel tedavileri en yeni teknolojik cihazlarla sunduğunu anlatıyor.

Kişiye özgü estetik dokunuşlar

Son yıllarda özellikle de sosyal medyanın etkisiyle estetik uygulamalara talebin arttığını söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Serdar Kara, burun estetiği, göğüs büyütme ve ‘Momy Makeover’ olarak adlandırılan annelik estetiğinin yoğun ilgi gördüğünü kaydetti.

Ağrıyı dindirmek ilahi bir sanattır

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Berna Kaya Uğur ile “Hekimlik açısından en tatmin edici branşların belki de başında geliyor” dediği Anesteziyoloji ve Reanimasyon ile ‘Sağlık dünyasının gizli kahramanları’ olan anestezi uzmanlarının çalışma alanlarını ve sorumluluklarını konuştuk.

Psikoloji yetkinlik gerektirir!

Çocuk, genç ve yetişkin grubuna danışmanlık hizmeti sunduğunu belirten Psikolog Deniz Altunkaya, çocuk alanında ‘Oyun Terapisi’ ve yetişkin alanında da ‘Bilişsel Davranışçı Terapisi’ uyguladığını kaydetti.

Eksozom ile yenilenin!

Dr. Selahattin Avcı, medikal estetik ve hücre onarımı için tıpta son dönemde popülerliği oldukça artan, kliniklerinde de güvenle ve severek kullandıkları ‘Eksozom’ hakkında bilgi verdi.