Yükleniyor...

Haber

Lezzet macerası arayanların adresi: My Starone

Mutfağa, yemeklere küçük yaşlarda ilgi duymaya başlayan ve bu ilgisini profesyonel olarak hayata geçiren bir isim Fatih Şahin. Yurt dışında gastronomi alanında yıllarca çalışan ve dünya mutfağına dair önemli tecrübeler edinen Fatih Bey, bu tecrübesini Gaziantep’te işe dönüştürmeye karar verince ‘My Starone İtalyan Restoranı’ açar…

NEW OLDIESS benim hayallerimin durağı

Çocukluğundan bu yana tarihe ve tasarıma meraklı olduğunu, konsept ve özel işler yapmayı sevdiğini söyleyen tasarımcı Naz Demir Parlak ile “Eskiyi yenileme, dönüştürme, modernleştirme projesi” diye ifade ettiği kendi markası NEW OLDIESS’ı konuştuk. Seyahatlerinin, araştırmalarının ve çalışmalarının markasının gelişmesinde ve hayata geçmesinde önemli faktör olduğunu söyleyen Naz Demir Parlak, “NEW OLDIESS benim hayallerimin durağı” diyor.

Yaşanmışlıkları seviyorum

Çocukluğundan bu yana antikayı, yaşanmışlıkları sevdiğini söyleyen Bihter Köse Güllü, hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü ‘Tasarım Dünyam’ markasıyla ‘evine ruh katmak’ isteyenlere hitap ettiğini anlatıyor.

Ben tiyatroya aitim!

Mavi Sanat Tiyatrosunun kurucusu Ayşe Sevil Atıcı, ödüllü bir tiyatrocu ve yaratıcı drama eğitmeni. Ekip olarak Gaziantep tiyatro seyircisine seyir keyfi yüksek oyunlar izletmeyi hedeflediklerini ifade eden Atıcı, kendisi gibi ödüllü oyuncu ve eğitmen olan eşi Çağrı Sefa Kılıç ile birlikte temel oyunculuk, doğaçlama, dramaturji ve diksiyon dersleri verdiklerini söylüyor.

Tek başına bir adaya düşmüş gibiydim

Hiç bilmediği bir şehirde, kısa zamanda adından söz ettiren projelere imza atan bir isim iç mimar Mehmet Eser. Projeleri yalnızca Gaziantep’le sınırlı olmayan Mehmet Eser, ismine, mesleğine ve bulunduğu lokasyona değer katacak projelere öncelik verdiğini anlatıyor. Eser, bir mimarın hayal gücünün yüksek olması ve kendisini her an güncel tutması gerektiğinin de altını çiziyor.

Antep mücadelesinin kahramanlarından Ahmet Apaydın

Pınar Apaydın, 25 Aralık Antep’in kurtuluşunda fedai postacılık yapan İstiklal madalyası sahibi büyük dedesi Ahmet Apaydın’ın göstermiş olduğu büyük mücadeleyi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile Ankara’daki diyaloglarını anlattı.