Yükleniyor...

Röportaj

Kendim olmaktan hiç çekinmedim

Bu ay kapak konuğumuz Pa’spoInt İyi Yaşam Merkezinin kurucularından Pınar Erdem. Kendini, “Özgür ruhlu, hayat enerjisi yüksek, cesur, fikirlerini ve haklarını ifade edebilen, kendi olmaktan çekinmeyen” ifadeleriyle tanımlayan Pınar Erdem ile ailesini, ilgi alanlarını, görev yaptığı STK’ları konuştuk. Dergimize konuk olan ve sorularımızı samimiyetle yanıtlayan Pınar Hanıma Cemiyet ekibi olarak teşekkür ediyoruz…

Eczacınız en yakın sağlık danışmanınızdır

İnsanların hayatına dokunmaktan ve şifaya aracılık etmekten keyif aldığını belirten Eczacı Nur Karapınar, “İyileştirirken iyileşmeye olan inancım, yaşama geliş amacımı gerçekleştiriyor olmanın yarattığı coşku ve neşe benim için bu mesleğin en vazgeçilmez tarafı” diyor…

Eski Gaziantep’i özlüyorum

Cemiyet’in ‘nostalji’ sayfalarının bu ayki konuğu Çevik Çakmur. Görev aldıkları dernek ve kulüplerde eşi Nurten Çakmur’la birlikte yıllarca Gaziantep sosyal hayatının, kent kültürünün gelişmesi için çalışmalar yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Çevik Çakmur ile geçmişteki Gaziantep’i konuştuk.

Gaziantep’i çok seviyorum

Gaziantep cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Sermin Ocak ile geçmişten günümüze Gaziantep’i konuştuk. “Ben Gaziantep’i çok seviyorum. Gastronomisiyle, gelenek-görenekleriyle, kültürüyle çok değerli bir şehirdir Gaziantep, insanları da yardımseverdir. Antepli olmakla hep iftihar ettim” diyen Sermin Hanım, Gaziantep’in geçmişteki renkli ve bir o kadar da hareketli sosyal yaşamını Cemiyet Dergisi okurları için anlattı.

Güçlü kadınlar, güçlü yarınlar

Onlar Zeugma Spor Kulübü’nün 7 kadın yöneticisi; Elif Şahin, Mine Gül Balat, Aylin Kutsal, Çilem Devret, Aslı Avgın, Begüm Tümer ve Ceylan Özdinç… “Güçlü kadınlar, güçlü yarınlar” sloganıyla yola çıkan ve 2016 yılında kurulan kulübün yönetimini devralan bu 7 kadın yöneticinin amacı sağlıklı, disiplinli ve öz güvenli sporcular yetiştirmek.

Bu şehre borcumu ödüyorum

Hayatını eğitim başta olmak üzere toplumun her alanda gelişmesi ve kalkınmasına adayan çok değerli bir isim Nüket Alevli Ersoy… Tek hedefinin ülkeye, Gaziantep’e hizmet olduğunu söyleyen Nüket Alevli Ersoy, “Beni ben yapan bu ülkeye, bu şehre bir borcum var ve ben her zaman bu borcu ödemek zorunda ve sorumluluğundayım. Herkes bu bilinçte olsa Türkiye kalkınır. Ben borcumu ödüyorum, bundan da mutluluk duyuyorum” diyor.