Yükleniyor...

Röportaj

Gaziantep’i çok seviyorum

Gaziantep cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Sermin Ocak ile geçmişten günümüze Gaziantep’i konuştuk. “Ben Gaziantep’i çok seviyorum. Gastronomisiyle, gelenek-görenekleriyle, kültürüyle çok değerli bir şehirdir Gaziantep, insanları da yardımseverdir. Antepli olmakla hep iftihar ettim” diyen Sermin Hanım, Gaziantep’in geçmişteki renkli ve bir o kadar da hareketli sosyal yaşamını Cemiyet Dergisi okurları için anlattı.

Güçlü kadınlar, güçlü yarınlar

Onlar Zeugma Spor Kulübü’nün 7 kadın yöneticisi; Elif Şahin, Mine Gül Balat, Aylin Kutsal, Çilem Devret, Aslı Avgın, Begüm Tümer ve Ceylan Özdinç… “Güçlü kadınlar, güçlü yarınlar” sloganıyla yola çıkan ve 2016 yılında kurulan kulübün yönetimini devralan bu 7 kadın yöneticinin amacı sağlıklı, disiplinli ve öz güvenli sporcular yetiştirmek.

Bu şehre borcumu ödüyorum

Hayatını eğitim başta olmak üzere toplumun her alanda gelişmesi ve kalkınmasına adayan çok değerli bir isim Nüket Alevli Ersoy… Tek hedefinin ülkeye, Gaziantep’e hizmet olduğunu söyleyen Nüket Alevli Ersoy, “Beni ben yapan bu ülkeye, bu şehre bir borcum var ve ben her zaman bu borcu ödemek zorunda ve sorumluluğundayım. Herkes bu bilinçte olsa Türkiye kalkınır. Ben borcumu ödüyorum, bundan da mutluluk duyuyorum” diyor.

Lüks, artık yeni olan her şeyi ilk deneyimlemek

Lüks nedir? Pahalı olan her şey lüks müdür? Bu soruları Türkiye’nin ilk ve tek lüks içerik sitesi OGGUSTO’nun kurucusu, lüks marka danışmanı Özlem Güsar’a sorduk. Lüksün; DNA’sında olan ‘az bulunurluk, zamansızlık, kalite’ gibi özellikler uzaklaştığını belirten Özlem Güsar, “Eskiden lüks en pahalı, en şatafatlı, en zor ulaşılan şey anlamına geliyordu. Günümüz de ise bu tanım oldukça değişti, satın almanın yerini deneyimlemek aldı” diyor.

Sporla kendinizi keşfedin!

Başarısını olimpiyatlarda, yarışmalarda aldığı önemli derecelerle tescillemiş bir isim Milli Sporcu ve Milli Takım Antrenörü Savaş Kop. Sydney Kış Olimpiyatları’nda da ülkemizi başarıyla temsil eden, snowboard ve jimnastik alanlarında milli sporcu olan Savaş Kop ile sporun faydalarını, kış sporlarını ve önerilerini konuştuk.

Kadınlar her alanda aktif olmalı

Girişimci Kadınları Destekleme Derneği(GİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Ekinci ile derneğin çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk. Girişimci kadınların aralarındaki iş birliğini geliştirmeyi, dayanışmayı artırmayı amaçladıklarını ifade eden Ekinci, kadınların sosyal hayattan ekonomiye kadar her alanda güçlenmesi için projeler yürüttüklerini anlattı.